Danas: 4

Juče: 102

Dobrodošli na zvanični sajt

Atletskog kluba "VOŽD"

Kao što svako mesto, svaki dan, svaki čovek ima svoju priču tako i ovaj klub ima svoju priču. Mi vas pozivamo da ovde, putem staza, trka, skokova, takmičenja, priprema, rezultata, druženja i predivnih ljudi upoznte priču jednog, ne sasvim tako običnog, atletskog kluba!

news image

Проглашењљ најбољих за 2023.годину [ 2024-03-25 ]

Као и сезоне 2022 најбоља и најуспешнија у женској категорији била је Петра Краговић. Она је освојила доста медаља како на Државним Првенствима тако и на митинзима. Највећи успех ја направила када је на дворанском Државном освојила две медаље. 60м бронза и сребро на 200м На Првенству Србије на отвореном освојила је брнонзу на 200м. Петра има три одличија са Државних Првенства у категорији млађих пионира. На Првенству централне Србије за мл.пионирке освоила је две златне медаље на 60м и на 200м. Она је проглашена за најуспешнију такмичарку на овом првенству. Треба напоменути да је ове године узела златну медаљу на 60м у Бугарској. Он је на осталим митинзима освајала велики број медаља како у својој категорији тако и у старијој.

У мушкој конкуренцији млађих пионира најуспешнији је Михајло Андрејић. Његов најуспешнији пласман на Државном Првенству је 4.место на 200м за само десетинку је изгубио треће место. Он је на овом државном има један велики пех на 60м где је bio фворит за осајање медаље.. На Првенству Централне Србије он је као и Петра освојио две златне медаље на 60м и на 200м и поставио нове клупск рекорде. Михајло је освојио и своје прве међународне медаље и то две златне у Бугарској на 60м и на скок у даљ. Михајло је релативно нов такмичар који тренира мање од годину дана а већ је освајач медаља и треба обратити пажњу на њега.

Срна Коцић је имала сјајан почетак сезоне али како је сезона текла она је имала проблеме са повредом колена. Она је и поред поврда имала сјајан наступ на Дворанском митинг где је истрчала свој лични и клупски рекорд на 800м 2:45,99 и освојила бронзу. Она је на Првенству Централне Србије освојила бронзану медаљу са новим личним 2:45,47. На Првенству Централне србије за мл.пионире истрцала је опет лицни рекорд 2:45,22 и освојиа 3.место.

Ђина Јовановић је такође имала сјајну сезону иза себе. Она је сезону почела 3:03,27 на првенстви Централне Србије за пионире и освојила је 5.место. на Митингу Централне Србије 2:59,34 и освојила 7 место. На екипном Првенству Србије за пионире Ђина је трчала 800 истрцала лицни 2:53,09 и освојила 7 место. На првенству Војводин истрцала је лицни 2:52,03 и освојила 9.место. Њена најбоља трка је била у право време на правом мести на Државном за млађе пионире где је истрцала лични и клупски рекорд 2:43,81,

Код мл.пионира и старијих пионира треба поменути Анђелију Бошковић,Тамару Ивановић, Бобану Шумаковић, Самуела Симића који су истрчали своје лицне рекорде и који су забележили наступе на Државним Првенствима. Они су освајачи вликог броја медаља Анђелија и Тамара у спринту док Бобана и Самуел на продужени спринт тј на 800м.

Код сениора смо ове године имали рекордан број освојених медаља. На Првенству Центрлане Србије освојено је чак 8. медаље а то су:

Slobodan Miric 400m 51,42 1.mesto Tijana Đurđević 100m 12,72 2.mesto Jelena Mosić skok u dalj 4,78 2.mesto Aleksandar Jovanović 3000m 9,34,44 2.mesto Aleksa Stefanović bacanje kugle 10,23 2.mesto Miodrag Stanković bacanje koplja 37,08 2.mesto Sanja Kocić 100m 13,42 3.mesto Sanja Kocić 400m 1:08,61 3.mesto

На Првенству Србије за сениоре у дворани наступии су Слободан Мирић на 60м,400м и 200м и Александар Јовановић на 3000м.
Слободан Мирић 60m 7,46 22.mesto, 200m 23,62 11.mesto и на400m 52,70 13.mesto
Александар Јовановић је на 300м освојио 9.место са резлутатом 9:54,81.
На Првенству Србије на отвореном имали смо поред Слободана и Александра још и Сању Коцић. Слободан је 400 ме истрцао 51,05 и освојио 8.место. Александар је на 3000м освојио 7.место са резлутатом 9:36,33. Сања Коцић је у дисциплина бацање кладива освојила 4.место са резлутатом 17,38. док је на 100м била 12 у држви са слодиних 13,48,

Од атлетских школица најуспешнији у мушкој конкуренцији био је Вукашин Благојевић који је освоји сребрну медаљу у Бугорскј у скоку у даљ са новим личним и клупским 4,71. Поред ове сребрне медаље освојио је још једну сребрну на репбличком такмичењу у Ћуприји. Он је освајч великог броја мљедаљ на остлим митинзима сто га чини најуспешнијим млађим пиониром.

У женској конкуренцији посебно се истакла Наталија Нешић у дисциплини скок у даљ и спринт. Он је ове године освојилаа велики број медаља на разним митинзима. Поред Наталије ту је и Нина Јовновић која је освојила бронзану медаљу на 50м са препонама на митингу у Смедереву.

Остали чланови клуба као и атлетска школица коју воде Драган Матић и Јелена Мосић такође имају велики број освојених медаља Медаље током сезоне освајали су и полазници школе атлетике и то на митинзима у Чачку, Смедереву, Смедеревској Паланци, Ћуприји, Бору Краљеву, Београду. Од новембра прошле године атлеску школу је преузео тренер Слободан Мирић. Веома сам задовољан какав сам тим направио са најмлађим такмичарима. Има много талентоване деце треба обратити пазжњу на Ђорђе Арифовић,Наталију Нешић, Петру Стаменковић, Лену Стевановић, Нину Јовановић, Мињу Михајловић, Неду Баић, Емилија Јевтић, Михајло Милошевић... Треба напоменути три најмлађа такмичара а то су Натлија Бањац, Павле Живаовић и Андреа Маслар. Натлија је прошле године узела медаљу у двобоју у Краљеву. А Павле и Андреа имају права наступа од ове године.

Треба напоменути свакако Меморијал Љубише Гајића који је из године у годину све масовнији. Други меморијал је имао рекордан број учесника. Од ткмичара преко тренера судија сви су отисли задовољни. Посебно бих се захвалио САС-у АСЦС-је и Црвеном Крсту.

EKCIKLOPEDIJA JUGOSLOVENSKE ATLETIKE

Najznačajnija kjiga o atletici koja se ikada pojavila na jugoslovenskom prostoru kao rezultat 30-godišnjeg rada naše trenera i najjačeg jugoslovenskog atletskog publiciste Ljubiše Gajića. Kapitalno delo štampano je na 528 stranica velikog formata i sadrži 2.800 odrednica i 2.500 ilustracija u koloru. Izuzetna grafička oprema čini ovu knjigu veoma lepim i praktičnim poklonom! Cena knjige je 3.000 dinara, na tri naručena primerka četvrti besplatan!
GODIŠNJAK 2020

Deseti, jubilarni Godišnjak AK Vožd kao i uobičajeno na 16 stranica formata A5 daje pregled rada u 2020. godini. Na naslovnoj strani je Marija Stojadinović, državna prvakinja u troskoku. Izveštaj o proslavi 60-godišnjice kluba kao i in memoriam zaslužnim članovima Stoletu Đorđeviću i Boško Zdravkoviću nalaze se unutra. I ovaj jubilarni Godišnjak napravio je i opremio Ljubiša Gajić. Može se dobiti u klubu, besplatno.

Prijatelji:      Bg Linkovi      Raskrsnica      Sajtovi      Prezentacije      Web Adresar      Bg Autentik      Autentik